Strzałka

Ze smutkiem informujemy, że w dniu 14 sierpnia br. zmarła artystka plastyk Aleksandra Domanowska

Rodzinie składamy wyrazy współczucia
Pracownicy Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku

Msza odbędzie się w piątek, 18 sierpnia o godz. 12.30 w Bazylice Katedralnej we Włocławku
Pogrzeb o godz. 13.30 na Cmentarzu Komunalnym we Włocławku


Aleksandra Domanowska urodziła się w 1930 r. w Kowalu. Po ukończeniu Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie podjęła studia artystyczne na Wydziale Sztuk Pięknych w Toruniu. Studiowała w pracowniach prof. Tymona Niesiołowskiego i prof. Stanisława Borysowskiego. W 1955 r. uzyskała dyplom w zakresie malarstwa. Zajmowała sie malarstwem, ceramiką, rysunkiem, grafiką, rzeźbą oraz tkaniną. Prace prezentowała na 18. wystawach indywidualnych i ponad 80. wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Wielokrotnie honorowana nagrodami i wyróżnieniami.
Artystka należała do Grupy Kujawskiej, a od 2009 roku do Nowej Grupy Kujawskiej. Przez 28 lat była nauczycielką Społecznego Ogniska Plastycznego. Za swą działalność w dziedzinie kultury i sztuki została wyróżniona odznaką Zasłużony Działacz Kultury, srebrnym Krzyżem Zasługi, a w 1996 r. Medalem Wojewody Włocławskiego Za zasługi.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2017 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.