Strzałka

Wydarzenia

Kamienice Śródmieścia

W październiku Galeria realizuje mikrogrant w formie warsztatów twórczych pn. Kamienice Śródmieścia.

Warsztaty skierowane do dzieci przedszkolnych poprzedziła rozmowa na temat architektury. Uwagę uczestników skierowaliśmy na kamienice, podkreślając ich różnorodność i funkcjonalność ,   potrzebę rewitalizacji i konieczność zadbania o dziedzictwo architektoniczne i przestrzeń publiczną w naszym mieście.
Główne działania projektowe to warsztaty twórcze dla dzieci.  20 października na terenie Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi dzieci z grupy 6- latków kolorowały duże formaty druków z ilustracjami wybranych kamienic z obszaru rewitalizacji Włocławka.

Dzieci otrzymały także kolorowanki zeszytowe do pracy na zajęciach przedszkolnych przeprowadzanych w grupach przez nauczycieli.  Efekt zabawy w postaci pokazu w Przedszkolu do 25 października. Celem prezentacji jest sprowokowanie dzieci i opiekunów (nauczycieli, rodziców) do rozmowy o włocławskich kamienicach.

Efekty warsztatów (wraz z aktualnymi fotografiami kamienic) zostaną zdokumentowane w postaci folderu.

Partnerem Galerii w projekcie jest Przedszkole Publiczne nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi
we Włocławku.

Mikrogrant „Plenerowe warsztaty twórcze: Kamienice Śródmieścia” finansowany jest w ramach przedsięwzięcia 1.1.9 „Program wsparcia projektów lokalnych” z Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018 – 2028.
Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2021 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.