Strzałka

Wydarzenia

SZTUKA ZAMIAST... WĄTKI cz.1

W październiku i w listopadzie Galeria realizuje kolejny projekt plastycznych warsztatów profilaktyczno – twórczych pt. Sztuka zamiast...
Celem projektu jest edukacja oraz kształtowanie postaw przez sztukę i twórcze działania. Adresatami zajęć są dzieci i młodzież z Włocławka. Zadanie jest realizowane na zlecenie Gminy Miasto Włocławek w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2021.
Warsztaty zakładają tworzenie sytuacji umożliwiających poznawanie własnych trudności i własnych zasobów oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań. Ideą zajęć jest profilaktyka uzależnień, wskazanie alternatywy w wyborze zachowań i postaw oraz rozwijanie osobowości.

Tytuł tegorocznego projektu to Wątki – plątane, szyte i dziergane.
Inspiracją warsztatów jest tkanina artystyczna i sztuka włókna a uczestnicy będą mieli okazję do własnych działań twórczych z zastosowaniem różnych technik i materiałów.
Zajęcia kierujemy do grup zorganizowanych (grupy ok. 20 osób, czas trwania ok. 90 minut). Grupy uczestniczące otrzymają zaświadczenie o udziale w projekcie. Przewidujemy warsztaty dla dziesięciu grup. Projekt zakończy się 30 listopada. Terminy zajęć do uzgodnienia z opiekunami grup.


Podsumowaniem projektu będzie prezentacja wybranych prac w pracowni Galerii oraz prezentacja dokumentacji fotograficznej na stronie internetowej.
Galeria zapewnia wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do zajęć.


Ilość miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze ustalenie dat spotkań, tel. 54 411 21 20.
Koordynatorem przedsięwzięcia jest instruktor oświatowy Małgorzata Jabłońska.


Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2022 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.