Strzałka

Paweł Wyborski „Fosforescencje”

6 lipca - 26 sierpnia 2018

Abstrakcyjne formy, drgające powierzchnie i niecodzienne zestawienia kolorystyczne nawiązujące do sztuki prawosławia Obrazy Pawła Wyborskiego są pełne światła i prostoty - pokazują fascynacje artysty złoceniami, spękaniami i świetlistością dawnych ikon.
Paweł Wyborski urodził się w 1975r. w Starogardzie Gdańskim. Z wykształcenia jest socjologiem kultury. Swoje prace prezentował na ponad czterdziestu wystawach indywidualnych i kilkunastu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.  (m.in. w Stanach Zjednoczonych, Holandii i Belgii). 
Brał udział w kilkunastu wystawach zbiorowych (w Polsce, Danii, Belgii, Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Hiszpanii i Kazachstanie). 
Trzykrotny laureat stypendium kulturalnego Miasta Gdańska (2016, 2017 i 2018) oraz - również trzykrotnie - stypendium kulturalnego Prezydenta Starogardu Gdańskiego. W 2016 roku nagrodzony „Kociewskim Gryfem” - nagrodą starosty starogardzkiego dla Twórcy Roku 2015 za cykl „obrazów o ikonach”.

Wystawa eksponowana w Małym Salonie 

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2019 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.