Strzałka

Weronika Raczyńska „Zapatrzenie” – malarstwo

9 czerwca - 2 lipca 2017
Wernisaż wystawy malarstwa Weroniki Raczyńskiej pt.„Zapatrzenie” 


Wystawa jest ekspresyjną opowieścią o człowieku i jego otoczeniu. Autorka w swoich pracach przywołuje obrazy sytuacji i scen z codziennego życia. W wizualizacjach zwykłych wydarzeń szuka sensu i głębi. Na obrazach odnaleźć można sceny podpatrzone na ulicy, w domu, na imprezie, przedstawione w wyrazisty emocjonalny sposób. Twórczość Weroniki Raczyńskiej to metafizyka odnajdywana w prostocie, podkreślona dynamiką formy i materii malarskiej.

Weronika Raczyńska urodziła się w 1978 w Warszawie. W latach 1997-2002 studiowała na Wydziale Malarstwa Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 2002 roku. W latach 2008-2010 odbyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Miała 14 indywidualnych wystaw malarstwa i ponad 80 wystaw zbiorowych w Polsce, a także we Francji, w Niemczech, na Słowacji, w Szwajcarii i we Włoszech.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2018 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.