Strzałka

Magdalena Wosik „Moje ilustRACJE”

6 października - 5 listopada 2017
Wystawa jest autorską opowieścią zbudowaną z ilustracji i plakatów. Autorka prac - Magdalena Wosik pisze o sobie: ...Czasami opowiadam po swojemu to, co ktoś inny zapisał, a czasami notuję własne rysunkowe uwagi... Rozglądam się i robię szkice w notatnikach ale także na przypadkowych świstkach... Aż w pewnym momencie te gryzmoły przenoszą się do książek i na plakaty…To moje historie rysowane dla Was...

Magdalena Wosik urodziła się 1970 r. we Wrocławiu. Zajmuje się szeroko rozumianą ilustracją – od dziecięcej poprzez grafikę prasową aż po rysunek satyryczny.
Pracuje w Katedrze Projektowania Graficznego Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Przez ponad dziesięć lat była stałym współpracownikiem (jako ilustrator, projektant i redaktor) regionalnych dzienników wrocławskich. Współpracowała z wydawnictwami i czasopismami dziecięcymi (z Ciuchcią i Misiem, ze Świerszczykiem). Jest laureatką kilku nagród i wyróżnień w konkursach rysunku satyrycznego.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2018 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.