Strzałka

Wiesław Haładaj - grafika i malarstwo

9 marca – 12 kwietnia 2018
Emocjonalne portrety, ruch myśli i zbiorowe doświadczenia ukazane w dużych linorytach. Artysta w swoich pracach, operuje gęstą siatką wielokierunkowych białych i czarnych linii, formując niesamowitą formę ekspresji graficznej. Auror poprzez sztukę stara się znaleźć odpowiedzi na podstawowe pytania dotyczące człowieka i jego duchowej specyfiki. Tworząc, przelewa energię świadomych i nieświadomych procesów myślowych na materię, starając się uczynić kawałek papieru „żywą, pulsującą istotnością”.

Wiesław Haładaj urodził się w 1959 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Studia w PWSSP obecnie ASP w Łodzi na Wydziale Grafiki. Dyplom w 1984 r. w Pracowni Wklęsłodruku. Uprawia twórczość w zakresie grafiki, malarstwa, rysunku. Miał 23 wystawy indywidualne. Brał udział w  ponad 250 wystawach zbiorowych. Był członkiem jury ważnych międzynarodowych konkursów graficznych.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2019 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.