Strzałka

Letosława Charaszkiewicz – jubileusz 50-lecia pracy twórczej

6 - 29 września 2019

Po raz trzeci Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku ma zaszczyt gościć jubileuszową wystawę Letosławy Charaszkiewicz, malarki, rysowniczki, projektantki. Artystka pochodzi z Duninowa koło Płocka, ale od dziesiątego roku życia jest mieszkanką Włocławka. Po studiach na PWSSP (obecnie ASP) w Łodzi rozpoczęła pracę jako projektantka ubioru w zakładach odzieżowych i dziewiarskich. Najpierw w sieradzkich zakładach Sira, a następnie włocławskich Włodena i Sawena, z którymi była związana aż do ich zamknięcia. Była także pracownikiem Galerii Sztuki Współczesnej. Po zakończeniu kariery zawodowej skupiła się na działaniach artystycznych.
Czerpanie z natury to fundament twórczości Letosławy Charaszkiewicz, lecz nie jest to równoznaczne z jej wiernym naśladowaniem. Na jubileuszowej wystawie będzie można zobaczyć przekrój dorobku artystycznego, a także najnowsze kompozycje. Jej twórczość sięga poza utarty szlak malarstwa i rysunku. Dlatego też wśród prac prezentowanych na wystawie znajdziemy kolaże, asamblaże, tkaniny i dzianiny artystyczne, projekty ubiorów i biżuterii, kompozycje recyklingowe.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2020 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.