Strzałka

Aleksandra Rey – MERISTOS

13 maja - 4 czerwca 2022

Meristos – mogący się dzielić. W tym przypadku określenie meristos odnosi się do świata roślin, który fascynuje autorkę wystawy. Na ekspozycji w Galerii Sztuki Współczesnej zobaczą Państwo prace z 4 cykli: „Chodniczki” - prezentujące anektowanie przez rośliny, wyłożonych betonem chodników, „Organika” - czyli portrety drzew i krzewów w ich naturalnym otoczeniu, „Prześwity” - będące opowieścią o migotaniu światła w wydmowym lesie oraz z cyklu „Zielnik”, który przedstawia rośliny lecznicze w stanie dzikim.

Wystawa to nie tylko historie z zakresu botaniki, ale przede wszystkim szczególne spojrzenie na pejzaż, oddający piękno świata roślin.

Aleksandra Rey urodziła się 1974 roku w Tychach. W 1998 ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach. Zajmuje się malarstwem, grafiką artystyczną oraz użytkową. Od 2001 roku jest kierownikiem Miejskiej Galerii Sztuki MM w Chorzowie.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2022 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.