Strzałka

Krzysztof Cieślak - „Spatia Antiqua” - malarstwo

8 - 31 marca 2019

Czy można z powodzeniem połączyć sztukę antyczną ze sztuką współczesną? Zdecydowanie tak. Włocławskiemu artyście Krzysztofowi Cieślakowi udało się zbudować most między pozornie rozbieżnymi obszarami sztuki. W marcu w Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku można zobaczyć wystawę malarstwa pt. „Spatia Antiqua” (przestrzeń antyczna), pierwszą od 1991 roku indywidualną prezentację prac Krzysztofa Cieślaka. Artysta od dawna fascynuje się antykiem, w szczególności rzeźbą.

W Sali Głównej gości cykl prac poświęcony sztuce starożytnej, przedstawionej w  subiektywnym ujęciu. Krzysztof Cieślak zapożycza z antyku klasyczny kanon piękna, jednak pozbawia antyczne rzeźby ich mitologicznego pochodzenia, zabiera je ze starożytnej Grecji i umieszcza w neutralnej, abstrakcyjnej przestrzeni, gdzie odnajduje je widz. Dzięki temu zabiegowi możliwa jest indywidualna interpretacja, wolna od sugestii.

Krzysztof Cieślak rodził się w 1962 roku w Golubiu-Dobrzyniu. Należy do ZPAP. Uprawia malarstwo, fotografię, grafikę komputerową, zajmuje się także projektowaniem wydawnictw. Miał 16 wystaw indywidualnych. Za swoje prace malarskie, fotograficzne i projekty wydawnictw otrzymał wiele nagród i wyróżnień.

 

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2019 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.