Strzałka

Stanisław Brach – „Miodem płynące” – ceramika, instalacja

1 - 27 czerwca 2019
W Galerii Sztuki Współczesnej prezentujemy wyjątkowe prace, powstałe z porcelany i metali szlachetnych, tworzące zaskakujące konstrukcje. Stanisław Brach jest absolwentem Technikum Ceramicznego oraz Wydziału Rzeźby na ASP w Krakowie, gdzie w 2014 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Od 2010 roku prowadzi Pracownię Ceramiki na Wydziale Rzeźby ASP w Warszawie, gdzie w 2015 roku otrzymał tytuł profesora ASP.

Prace Stanisława Bracha to subtelne połączenie pozornych przeciwieństw – natury i sztuki. Fascynacja mikroświatem pszczelich rodzin oraz coraz głośniej podnoszony globalnie problem ich masowego wymienia stały się przyczynkiem do stworzenia unikalnych form, oddających detalicznie wygląd i strukturę plastrów miodu. Tworzone przez artystę konstrukcje z wykorzystaniem naturalnych plastrów mają nie tylko ukazać widzowi niezwykłość „architektury” tworzonej w zaciszu uli, ale także uzmysłowić nasz bezpośredni wpływ na ich zagładę, a w konsekwencji także całej ludzkości.

Pozostałe

Galeria jest instytucją kultury finansowaną przez Urząd Miasta Włocławka

H O N O R U J E M Y
aidia multimedia agencja interaktywna
Galeria Sztuki Współczesnej na facebook
© 2019 Galeria Sztuki Współczesnej

Zgodnie z obowiązującym stanem prawnym, informujemy, że nasza strona internetowa używa plików cookie, tzw. ciasteczek. Przeczytaj więcej.